BiP
  • język migowy
Sąd Rejonowy w Chorzowie

Instrukcja obsługi BIP

Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP) to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.

Dostęp do informacji publicznych zawartych w Biuletynie/Stronie WWW jest możliwy poprzez stronę główną znajdująca się pod adresem URL www.chorzow.sr.gov.pl, z którego można wybrać przekierowanie na stronę główną Biuletynu SR w Chorzowie. Jest to stona internetowa sądu spełniająca wymagania BIP w zakresie publikacji treści i ich odpowiedniego oznaczenia.

Informacje publiczne zawarte w Biuletynie zorganizowane są jako zbiór bazy danych, a ich udostępnianie odbywa się w oparciu o ich mechanizmy.

Stronę główną Biuletynu redaguje się w sposób umożliwiający modyfikacje menu podmiotowego i przedmiotowego, a także uwzględniając technologiczny rozwój systemu teleinformatycznego, w którym działa Biuletyn. Za obsługę zawartości i modyfikację menu odpowiada wdrożony System Zarządzania Treścią - InCMS.

Na stronie BIP/WWW poprzez odpowiednie rozwijane menu jak i poprzez odnośniki tekstowe prezentowane są wszelkie dane, zgodnie z odpowiednimi ustawami i rozporządzeniami.
Menu jest podzielone na działy, na które składają się kolejne pozycje menu. Pozycje menu prowadzą bezpośrednio do treści podstrony biuletynu/strony WWW lub też do kolejnego podmenu zawierającego szereg podstron z informacjami.

Treści informacji publicznej są redagowane za pomocą:

  • tekstu,
  • załączników w postaci plików do pobrania,
  • zdjęć i grafik.

Aby wyświetlić treść informacji na podstronie - należy kliknąć na wybranej pozycji menu lub w przypadku wystąpienia wielu podstron, wybrać jedną z wyświetlonej listy.

Na treść podstrony składają się:

  • nagłówek informujący w skrócie o jej zawartości,
  • nazwę działu i podstrony w menu,
  • informacja o redaktorze publikującym treść wraz z informacją o czasie jej opublikowania,
  • treść zasadnicza w postaci tekstu przeplatanego zdjęciami,
  • ewentualne załączniki w postaci plików do pobrania,
  • rejestr zmian zawartości podstrony (jeśli zmiana nastąpiła).

BIP/strona WWW wyposażone są w wyszukiwarkę informacji pozwalającą w szybki sposób dotrzeć do żądanych treści. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie i kliknąć przycisk szukaj po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć odnośnik o będący nazwą danej strony.

Informacje zgromadzone w bazie danych Biuletynu SR w Chorzowie oraz informacje publiczne zgromadzone na podmiotowych stronach Biuletynu kopiuje się systematycznie na odrębne elektroniczne nośniki informacji.

Rejestr zmian strony Instrukcja obsługi BIP

Podmiot udostępniający informację
Sutor Jarosław
Pierwsza publikacja
Sutor Jarosław 2016-07-12 12:32:18
Aktualizacja publikacji
Sutor Jarosław 2017-02-14 13:18:25
Wytworzenie publikacji
Sutor Jarosław 2017-02-14 13:18:22
Zatwierdzenie
Sutor Jarosław 2017-02-14 13:18:22
Rejestr zmian
Drukuj
Liczba odwiedzin
11693